Konferencja Edukacja to Relacja

O KONFERENCJI

EduTak - Konferencja Edukacja to Relacja

Fundacja EduTank, we współpracy z SWPS, zaprasza na pierwszą konferencję z cyklu Edukacja to Relacja - dla uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów, oraz wszystkich tych, którzy poszukują nowego modelu szkoły, lepiej odpowiadającego wyzwaniom XXI wieku.

EDUKACJA TO RELACJA

Termin: 24.10.2016 godz. 8:30 - 16.30
Adres: ul. Chodakowska 19/31
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej SWPS

Człowiek to istota społeczna - nie istnieje bez relacji z innymi ludźmi. Kiedy rodzi się dziecko, żeby przeżyć, potrzebuje jedzenia i miłości. Kiedy dorasta - potrzebuje jedzenia i miłości. Kiedy idzie do szkoły potrzebuje… no właśnie: czego - poza jedzeniem - potrzebuje, żeby w pełni rozwinąć się jako istota ludzka? Potrzebuje relacji, uwagi i miłości. Zbyt często dostaje jednak: uwagi, oceny i brak akceptacji dla tego kim jest, co potrafi, co go interesuje, a co nie… Żyjemy w czasach zaniku więzi. Nie mamy czasu na ich pielęgnowanie. Nie mamy czasu na przyjaźnie, na wspólne celebrowanie codziennych radości. Bo albo ciężko pracujemy, ale ciężko się uczymy, albo ciężko od tego wszystkiego chorujemy.

Co możemy zrobić, żeby zmienić ten niepokojący stan rzeczy? Żeby budować mosty zamiast murów? Żeby nauczyć się korzystać z najpotężniejszego narzędzia jakim dysponujemy - empatii? Jak dotrzeć do głębi naszego człowieczeństwa? Jak dotrzeć do każdego - nawet najmniejszego człowieka?

Możemy zadbać, żeby w szkołach zaczęto więcej wagi przykładać do rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci. Możemy wyposażyć nauczycieli w kompetencje i narzędzia do nawiązywania bliższych relacji z uczniami i ich rodzicami. Możemy zredefiniować misję szkoły w Polsce - od miejsca, którego podstawowym celem jest przekazywanie wiedzy, do miejsca, w którym każdy - zarówno uczeń, jak też jego rodzice i nauczyciele, mają przestrzeń do budowania relacji opartych na wzajemnym szacunku i dialogu. Miejsca, w którym każdy czuje się bezpieczny i akceptowany i może w pełni rozwijać swój unikalny potencjał.

Dlatego serdecznie zapraszamy na pierwszą konferencję z cyklu “Edukacja to relacja”, zorganizowaną we współpracy Fundacji EduTank i SWPS. Konferencja ta będzie okazją do wspólnego zastanowienia się, co jest kluczowe dla mądrej edukacji, w jakim miejscu znajdujemy się jako ludzkość i jak szkoła może odpowiedzieć na potrzeby nasze i naszych dzieci. Wysłuchamy znamienitych mówców, poznamy najlepsze rozwiązania, wymienimy doświadczenia i zbudujemy nowe relacje. Nie zdradzimy od czego rozpocznie się nasze spotkanie z Państwem - niech pozostanie to niespodzianką:) Wszystkie pozostałe szczegóły znajdziecie poniżej.

Zapraszamy serdecznie dzieci - przewidzieliśmy dla Was specjalne atrakcje związane z przypadającym na ten dzień Światowym Dniem Origami! (Zapraszamy serdecznie dzieci pod opieką dorosłych!)

Niech moc relacji będzie z nami!

AGENDA

08:30-09:00

Rejestracja

 

09:00-09:15

Niespodzianka

 

09:15-09:30

"EduTank - energia dla edukacji"

Marta Czapińska

test
09:30-10:15

"O tym jak selfyzacja wpływa na relacje"

Małgorzata Taraszkiewicz

test2
10:15-10:45

"Relacja to motywacja"

Tomasz Tokarz

test3
10:45-11:15

"Zapraszam do stołu"

Ewa Radanowicz

test3
11:15-11:45

Przerwa na koktajl i budowanie relacji

 

11:45-12:05

"Moc relacji w osiąganiu spełnienia życiowego"

Agnieszka Olszewska

test3
12:05-12:35

"Edukacja skrojona na miarę"

Katarzyna Trojańska

test3
12:35-12:55

"Szkoła uważności i empatii"

Estera Kucińska-Olejniczak, Barbara Zych i Christopher Mazur

test
12:55-13:15

"W cudzych butach" - drama w edukacji

Aleksandra Chodasz

test
13:15-14:00

Przerwa na lunch i budowanie relacji

 

14:00-14:50

"Edukacja to relacja"

Wojciech Eichelberger

test
15:00-16:00

Jeden z pięciu warsztatów do wyboru - decyduje kolejność zgłoszeń - proszę numer warsztatu wpisać w tytule przelewu

  1. "Podróż bohatera" - dr Tomasz Tokarz
  2. "Edukacja skrojona na miarę" - Katarzyna Trojańska
  3. "3xE - Edukacja, Emocje, Edison" - Christopher Mazur i Obata Oriuwa (warsztat po angielsku tłumaczony na język polski)
  4. "Uważność w relacji z dzieckiem" - Małgorzata Taraszkiewicz
  5. "W cudzych butach – rola dramy w  wychowaniu i edukacji" - Aleksandra Chodasz
test
16:00-16:30

Podsumowanie i zdjęcie grupowe :)

 

test

MÓWCY

Edukacja to Relacja - Wojciech Eichelberger

Wojciech Eichelberger

Psychoterapeuta, pisarz, stypendysta Instytutu Psychoterapii Gestalt w Los Angeles i Zen Center of Rochester. Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii (IPSI) w Warszawie.

Edukacja to Relacja - Małgorzata Taraszkiewicz

Małgorzata Taraszkiewicz

Psycholog edukacyjny, wykładowca, pisarz. Neurometodyk, autorka baterii testów psychometrycznych do diagnozy strategii uczenia się dzieci i dorosłych (indywidualni.pl). Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Psychologów i Pedagogów Szkolnych.

Edukacja to Relacja - Marta Czapińska

Marta Czapińska

Psycholożka społeczna, trenerka kompetencji kluczowych, ekspertka ds. polityki edukacyjnej, w latach 2013-2015 szefowa Zespołu Strategicznego przy MEN.

Edukacja to Relacja - Tomasz Tokarz

Tomasz Tokarz

Wykładowca (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, Instytut Pedagogiki), coach, mediator, trener kompetencji społecznych, promotor innowacji (koordynator merytoryczny w Dolnośląskim Centrum Innowacji Edukacyjnym), badacz, działacz i publicysta edukacyjny. W Fundacji EduTank pełni funkcję partnera zarządzającego ds. badań.

Edukacja to Relacja - Agnieszka Olszewska

Agnieszka Olszewska

Pedagożka, nauczycielka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, terapeutka dziecięca, trenerka metody Komunikacji Transformującej oraz praktyk NLP. Dyrektorka szkoły Edison i przedszkola Magic Fish. Instruktorka tańca dla dzieci. W Fundacji EduTank pełni funkcję partnera zarządzającego ds. rozwoju.

Edukacja to Relacja - Katarzyna Trojańska

Katarzyna Trojańska

Pedagog-terapeuta, neuropedagog,nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, autorka programu "Edukację skrojoną na miarę", który pomaga uczniom poznać siebie, swój potencjał i wykorzystywać własne zasoby w procesie uczenia się. Pasjonatka teatru, prowadząca przez kilka lat grupę " Teatr 3A". Terapeuta EEG-biofeedback.

Edukacja to Relacja - Estera Olejniczak

Estera Olejniczak

Pedagożka, nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego, doktorantka UW, coach w edukacji, animator kultury. Jest trenerką umiejętności psychospołecznych.Na Uniwersytecie Warszawskim prowadzi autorskie konwersatoria w języku angielskim: "Teaching practice- principles and effective methods", "Primary School in England - comparative studies".

Edukacja to Relacja - Christopher Mazur

Christopher Mazur

Pochodzący z Kanady pedagog, edukator, religioznawca, ekspert ds angielskiej podstawy programowej, native speaker, trener drużyny footballowej, twórca muzyki elektronicznej. Jego pasją jest tworzenie nowych rozwiązań w ramach English National Curriculum.

Edukacja to Relacja - Barbara Zych

Barbara Zych

Psycholog kliniczny, trener, psychoterapeuta, neuroterapeuta EEG. Prowadzi diagnostykę, terapię i warsztaty umiejętności psychospołecznych. W pracy terapeutycznej korzysta z nurtu poznawczo– behawioralnego i neuropsychologii.

Edukacja to Relacja - Ewa Radanowicz

Ewa Radanowicz

Nauczyciel, trener, coach, lider w projektach rozwojowych szkół. Dyrektor Zespołu Szkół – w Radowie Małym, zarządzanym wg autorskiego programu oraz na miarę XXIw. Przez kilka lat pełniła w województwie zachodniopomorskim rolę eksperta ds. kadry zarządzającej. Od dwudziestu dwóch lat realizuje liczne przedsięwzięcia dydaktyczno-wychowawcze o innowacyjnym charakterze. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji.

Edukacja to Relacja - Obata Oriuwa

Obata Oriuwa

Mr. Obata Oriuwa is an English teacher from Toronto, Canada. A graduate from the University of Guelph in Guelph, Canada he is currently pursuing his passions of writing and his love for literature through teaching and engaging students to learn. At 26 years of age he has gained international teaching experience and accolades whilst travelling and working as an ESL teacher in Thailand.

Edukacja to Relacja - Paulina Orbitowska-Fernandez

Paulina Orbitowska-Fernandez

Jest politologiem oraz nauczycielem. Z licznych podróży, badań w dziedzinie nauk społecznych oraz edukacji czerpie wiedzę i inspirację do tego by być liderem zmiany w oświacie. W latach 2004-2010 pracowała na uniwersytecie oraz w szkołach w Meksyku. Od roku 2010 mieszka w Warszawie, gdzie pracuje w polsko-angielskiej szkole podstawowej, aktualnie na stanowisku dyrektora.

Edukacja to Relacja - Aleksandra Chodasz

Aleksandra Chodasz

Trenerka warsztatów psychoedukacyjnych dla młodzieży i dorosłych, specjalizuje się w uczeniu przez doświadczenie i metodzie dramy. Założycielka i prezeska Fundacji Rozwoju "Dobre Życie".

Edukacja to Relacja - Magdalena Sulińska

Magdalena Sulińska

Pedagożka, wykładowczyni, konsultantka ds. tworzenia/organizowania placówek edukacyjnych. Zajmuje się wspomaganiem rodziców w sprawach wychowawczych i wyzwaniach szkolnych.

REJESTRACJA

Zarejestruj się:

Przejdź do formularza

Cena biletu:

60 pln za osobę przy zakupie jednego biletu
50 pln za osobę przy zakupie dwóch biletów. Weź ze sobą kogoś, na kim Ci zależy :)

Wpłatę prosimy dokonać na numer konta:

Fundacja EduTank Edison
ul. Królewicza Jakuba 69
02-956 Warszawa
40 1020 1332 0000 1602 1025 7998

W tytule przelewu prosimy napisać: Edukacja to relacja, warsztat nr ....

W tę kwotę wliczona jest przerwa koktajlowa i lunch.
Dla uczestników przewidziane są certyfikaty. Podbijamy delegacje.

KONTAKT

marta.czapinska@edutank.org.pl
+48 513 662 364

Edukacja to relacja - origami

Na górę